Zamknij
Architekci Windykacji | Szkolenia windykacyjne
Blog.

Podszkoliłem sztuczną inteligencję w rozmowach windykacyjnych

Podszkoliłem sztuczną inteligencję w rozmowach windykacyjnych

Przeprowadziłem symulowaną rozmowę windykacyjną ze sztuczną inteligencją (chatGPT), a następnie dałem jej informację zwrotną i spróbowaliśmy jeszcze raz. Był moment, że miałem ciarki na plecach?

Na początek chwilę mi zajęło by wyjaśnić naszej AI, że przeprowadzimy symulowaną rozmowę, w której to ja będę klientem, a ona windykatorem.

W końcu się dogadaliśmy…

Perswazyjnie dwa duże błędy w jednym zdaniu. Potwierdzenie klientowi, że nie ma pieniędzy + pytanie o powody braku spłaty. Ale idźmy dalej, prosi o wymówkę, więc ją dostaje.

Kolejny duży błąd – brak reakcji na postaram się.

Negocjacje jak widzicie też niestety zaliczyły wtopę, tzn. nie było ich wcale. AI przyjęło bardzo odległy termin.

Postanowiłem wiec bez ogródek skarcić swojego windykatora i zaproponować rewanż.

Sprawdźmy czy AI czegoś się nauczyło:

Muszę przyznać, że jestem pełen podziwu. AI poprawiło rozpoczęcie rozmowy i reakcję na wymówkę typu prolongata. Daleko jeszcze do ideału, ale w kolejny kroku można ją jeszcze oduczyć zwrotu „jak najszybciej”, wyplenić pytania „czy mógłby pan…” dorzucić presupozycje i krok po kroku tworzyć perswazyjnego mistrza.

Tu zaliczyła ponownie wpadkę z „postaram się” uznając to za deklarację, ale to też da się udoskonalić i wynika pewnie z wcześniejszej formy zapisu: „się postara”.

Na koniec straciła siły, bo pół świata zawaliło ją pewnie swoimi pytaniami w tym samym czasie co ja. Tak czy inaczej przy takim tempie uczenia się prognozy są bardzo obiecujące.

Czyżby to oznaczało, że dni ludzi windykujących przez telefon są policzone?

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka! Zapisz się na newsletter i zgarnij prezent - ebook "Narzedziownia windykacyjna".

Subskrybuj i zgarnij prezent!

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka "Narzędziownia windykacyjna"

Proszę czekać...

Sprawdź skrzynkę  i odbierz ebooka. 

Zobacz spis wszystkich artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czego nie zdradzą Ci najlepsi windykatorzy

Pierwszy w Polsce praktyczny podręcznik ujawniający techniki najlepszych windykatorów. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich rozmów – sprawdź co robią inni. Książka jest efektem 20 000 odsłuchanych rozmów, tysięcy godzin spędzonych w salach szkoleniowych z windykatorami oraz niezliczonych godzin analiz i pomiarów efektywności perswazyjnej.

Podręcznik windykatora