Zamknij
Architekci Windykacji | Szkolenia windykacyjne
Blog.

Techniki windykacyjne, cz.16: Święty spokój

Techniki windykacyjne, cz.16: Święty spokój

Przed świętami mój 8-letni syn zadał mi pytanie.

-a Ty co byś tato chciał dostać pod choinkę?

-Święty spokój – odpowiedziałem bez namysłu.

-no weź tato…a jak już byś dostał ten święty spokój, to co byś chciał?

-jeszcze trochę świętego spokoju – i wybuchnęliśmy oboje śmiechem, aczkolwiek mój chyba nie do końca był szczery.  

Wiem, że ludzie mają różne potrzeby, ale w tym pędzącym i przebodźcowanym świecie coraz częściej zderzam się z podobnym pragnieniem.

Pragnienem, które potrafi zmienić się w motywację, szczególnie podczas rozmowy windykacyjnej.

Czym motywujemy?

Niektórym wystarczy sms z przypomnieniem. Inni bez oficjalnego pisma nie rusza ręką. A jeszcze innych przekonać może tylko dobry windykator potrafiący odnaleźć źródło motywacji klienta.

Najczęściej w rozmowie windykacyjnej wykorzystywane są sankcje formalne takie jak: odsetki, koszty, wypowiedzenie umowy, droga sądowa czy działania komornicze. Oprócz tego u bardziej świadomych negocjatorów spotkamy się z wykorzystaniem reguł Cialdiniego, słów kluczy, różnego rodzaju kotwic czy odwołań do historii spłat.

Argument, który często nam umyka, to wspomniany wcześniej – święty spokój, na którego nadmiar ludzie zalegający ze spłatami z pewnością nie narzekają. Samo posiadania długu dla wielu jest już mocnym stresorem, tymczasem im większe opóźnienie, tym ilość i jakość bodźców wzrasta.

Wielki Test Kompetencji Windykacyjnych

Sprawdź się

A to ktoś dzwoni, a to przychodzi list ostrzegający przed wpisem na listę dłużników, a to ktoś przyjedzie bezpośrednio do domu. A gdyby tak nagle to wszystko zniknęło?

  • Proszę Pana po podpisaniu ugody i wpłacie pierwszej transzy osobiście zablokuje u Pana kolejne działania windykacyjne. Będzie można w końcu odetchnąć i wystarczy potem już tylko trzymać się harmonogramu.
  • Wierzę, że sytuacja jest trudniejsza i z pewnością nie łatwo jest Pani zebrać teraz taką kwotę, ale proszę pamiętać, że po wpłacie ratuje się Pani przed drogą sądową i znowu będzie Pani mogła spać spokojnie.
  • Po wpłacie wyjdzie Pani na prostą i jak to mówią niektórzy klienci będzie można odetchnąć pełną piersią.
  • Po tej wpłacie wycofamy Pani sprawę od komornika i jak to mówią niektórzy kamień z serca spadnie.
  • Po wpłacie ja wszystkie dalsze działania u Pani anuluje i w końcu windykację ma Pani z głowy.

Wizja ulgi, dla klientów, którzy niemal już nauczyli się żyć z dobijającym się wciąż wierzycielem może ponownie przypomnieć im, że da się inaczej.  Że może być więcej spokoju. Świętego spokoju.

I tego życzę wszystkim (klientom i windykatorm) w nadchodzącym 2023 roku ?

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka! Zapisz się na newsletter i zgarnij prezent - ebook "Narzedziownia windykacyjna".

Subskrybuj i zgarnij prezent!

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka "Narzędziownia windykacyjna"

Proszę czekać...

Sprawdź skrzynkę (także SPAM:) i odbierz ebooka. 

Zobacz spis wszystkich artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czego nie zdradzą Ci najlepsi windykatorzy

Pierwszy w Polsce praktyczny podręcznik ujawniający techniki najlepszych windykatorów. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich rozmów – sprawdź co robią inni. Książka jest efektem 20 000 odsłuchanych rozmów, tysięcy godzin spędzonych w salach szkoleniowych z windykatorami oraz niezliczonych godzin analiz i pomiarów efektywności perswazyjnej.

Podręcznik windykatora