Zamknij
Architekci Windykacji | Szkolenia windykacyjne
Blog.

Techniki windykacyjne, cz.15: W Nowy Rok z długami?

Techniki windykacyjne, cz.15: W Nowy Rok z długami?

Nie witaj się przez próg!

Nie kładź torebki na podłodze, bo pieniądze uciekają!

Spadł Ci widelec na podłogę? Ktoś głody idzie.

Czarny kot przebiegł Ci drogę, a dodatkowo jest dziś piątek 13tego? Gorzej być nie może.

Wiele osób wierzy w przesądy. Nie roztrząsa ich, nie zastanawia się nad genezą czy zasadnością. I osobiście na pewno nie będę nikogo przekonywał, aby przestał wierzyć, w to co chce. Wolę przekonać windykatorów, aby wykorzystali w ostatnich dniach roku jeden z nich.

Wchodzisz w nowy rok z długami? Czekają Cię kłopoty finansowe.

Swoją drogą jest to chyba jeden z najbardziej logicznych, przyczynowo-skutkowych przesądów? Czasami się zastanawiam, kto tak naprawdę po raz pierwszy i z jakiego powodu wypowiedział słowa różnych zabobonów. I ten z długami jak nic wymyślił jakiś sprytny wierzyciel może i tysiące lat temu, któremu nie spinały się tabelki na pergaminie.

Jak zatem wykorzystać te wiedzę kilka dni przed nowym rokiem?

Każdy kanał kontaktu będzie dobry, aby przekazać krótki komunikat i przypomnieć słyszany przez większość przesąd o wchodzeniu z długami w Nowy Rok. Może to być sms, może być mail, a może być i rozmowa telefoniczna lub bezpośrednia.

Są dwa momenty w rozmowie, gdzie możemy wykorzystać motywację z cyklu „w Nowy Rok lepiej wejść bez długów”. Pierwszy to argumentacja, a drugi to podsumowanie rozmowy.

Na etapie argumentacji:

Klient: teraz nie mam

Windykator: rozumiem, że sytuacja jest trudniejsza, ale czy warto wchodzić w nowy rok z długami? Wie Pan jak to mówią lepiej pozbyć się zaległości w starym roku, a nowy będzie udany. Zaznaczyć Panu w takim razie spłatę dziś czy do piątku na spokojnie?

Klient: jak będę miał to wpłacę

Windykator: wierze, że nie jest lekko, ale czy przy tak niewielkiej zaległości warto zaczynać Nowy Rok długiem? Mogę zapisać u Pana wpłatę do czwartku lub do piątku, jak byłoby wygodniej?

Klient: wpłace 10 tego

Windykator: wiem, że okres poświąteczny nigdy nie jest łatwy, ale czy warto wciągać ze sobą długi w Nowy Rok? Do 30.12 mogę zagwarantować brak dodatkowych kosztów i kolejnych działań windykacyjnych. Zaznaczyć wpłatę do końca tygodnia czy do jutra zbierze Pan środki?

Wielki Test Kompetencji Windykacyjnych

Sprawdź się

Na etapie wyjścia z rozmowy:

Wprowadzam w takim razie nasze ustalenia do systemu. Rachunek sprawdzę osobiście i po zaksięgowaniu wpłaty usunę Pana z listy dłużników, tak aby w Nowy Rok wszedł Pan bez długu.

Zaznaczam wobec tego 1000zł na 29.12. Dobrze, że udało mi się do Pana dodzwonić dzisiaj, bo dzięki temu zdążymy jeszcze wyczyścić Panu kartotekę w starym roku i w nowy wejdzie Pan bez długu.

Wprowadzam w takim razie nasze ustalenia w raport: 800zł na 30.12. I Nowy Rok będzie mógł Pan zacząć bez zaległości. A jak to mówią jaki koniec roku, taki cały kolejny.

Niech za podsumowanie posłużą słowa które miał wypowiedzieć Albert Einstein: Żyjemy w takim dziwnym świecie, w którym łatwiej jest rozbić atom, niż obalić przesąd.

Nie obalajmy ich zatem. Wykorzystajmy.

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka! Zapisz się na newsletter i zgarnij prezent - ebook "Narzedziownia windykacyjna".

Subskrybuj i zgarnij prezent!

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka "Narzędziownia windykacyjna"

Proszę czekać...

Sprawdź skrzynkę (także SPAM:) i odbierz ebooka. 

Zobacz spis wszystkich artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czego nie zdradzą Ci najlepsi windykatorzy

Pierwszy w Polsce praktyczny podręcznik ujawniający techniki najlepszych windykatorów. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich rozmów – sprawdź co robią inni. Książka jest efektem 20 000 odsłuchanych rozmów, tysięcy godzin spędzonych w salach szkoleniowych z windykatorami oraz niezliczonych godzin analiz i pomiarów efektywności perswazyjnej.

Podręcznik windykatora