Zamknij
Architekci Windykacji | Szkolenia windykacyjne
Blog.

Szkolenia w salach wewnętrznych czy poza firmą?

Szkolenia w salach wewnętrznych czy poza firmą?

Czy warto inwestować w szkolenia prowadzone poza miejscem pracy? Jak odbierają to windykatorzy?

Jeżeli firma nie dysponuje swoim salami, bądź sale są zbyt małe by przeprowadzić komfortowo szkolenie to ten dylemat się nie pojawia, co jednak jeśli posiadamy sale wewnętrzną? Czy jest sens wysyłać ludzi poza firmę? Chłodna kalkulacja oczywiście zdecydowanie odrzuca takie rozwiązanie, a jak odbierają to uczestnicy?

Na ostateczną decyzję co do miejsca szkolenia składa się kilka czynników i wiadomo, że jeśli mamy listopad i z zaplanowanego na początku roku budżetu zostało 6000zł, a interesujące nas szkolenie to inwestycja w wysokości 5900zł, to raczej ciężko będzie znaleźć salę na zewnątrz. Jeśli jednak są dodatkowe zasoby to warto bardzo poważnie rozważyć tę kwestię. Dlaczego? W zależności od polityki, niektóre firmy wysyłają swoich windykatorów na różne szkolenia zewnętrzne nawet 2 razy w roku, a inne… raz na dwa, a nawet trzy lata. Najczęstszy podawany powód takich działań, to pieniądze właśnie. Wyobraźmy więc sobie teraz zleceniodawcę, który w końcu chce wysłać swoich ludzi na szkolenie po dłuższym czasie, ale jednocześnie chce ograniczyć koszty, mimo że sale ma niewielką i właściwie nie do końca dostosowaną do prowadzenia szkoleń, bo stół jest jeden owalny na środku, krzeseł mniej niż uczestników, ale jak mówi pewnych spraw nie przeskoczy. Na pytanie jakie są oczekiwania odpowiada: zwiększenie motywacji pracowników i poprawienie skuteczności. I można oczywiście stwierdzić: jak szkolenie jest dobre, to się obroni. To prawda, szkolenie się obroni, tylko czy pracodawca się obroni?

Ocena szkolenia przez pryzmat podejścia pracodawcy?

Jeżeli oczekujemy, aby ludzie potraktowali szkolenie wyjątkowo i wrócili po dwóch dniach z naładowanymi bateriami stwórzmy im ku temu optymalne warunki. To nie znaczy, ze we własnych salach nie da się tego zrobić, bo znamy chlubne wyjątki, ale da facto jest trudniej i w dużym stopniu zależy od jakości sal, którymi dysponujemy i bliskości tych sal do miejsc codziennej pracy. (np. jeśli sala jest na innym piętrze i ludzie mają zamówiony pełny catering wszystko wygląda inaczej, aniżeli, gdy sala znajduje się 5 metrów od blendy, a w trakcie dnia ludzie jedzą przygotowane własnoręcznie w domu kanapki i pija kawę w tym samym kubku co każdego dnia pracy).

Jaki komunikat chcesz przekazać swoim ludziom?

Zamawiając szkolenie ludzie dostają sygnał od pracodawcy: zależy mi na rozwoju firmy, na podnoszeniu Waszych kompetencji, na tym byście stawali się lepsi w tym co robicie, ale dopiero cała otoczka, jak sala zewnętrzna, catering, komunikacja przed szkoleniem daje dużo ważniejszy sygnał: zależy mi na Was.

Jeżeli chciałbyś porozmawiać o szkoleniu dla swojego zespołu, napisz do nas biuro@architekciwindykacji.pl lub zadzwoń 668164517.

Jeżeli szukasz szkolenia otwartego dla siebie. Sprawdź nasz kalendarz.

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka! Zapisz się na newsletter i zgarnij prezent - ebook "Narzedziownia windykacyjna".

Subskrybuj i zgarnij prezent!

Bądź na bieżąco i odbierz darmowego ebooka "Narzędziownia windykacyjna"

Proszę czekać...

Sprawdź skrzynkę  i odbierz ebooka. 

Zobacz spis wszystkich artykułów
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Czego nie zdradzą Ci najlepsi windykatorzy

Pierwszy w Polsce praktyczny podręcznik ujawniający techniki najlepszych windykatorów. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich rozmów – sprawdź co robią inni. Książka jest efektem 20 000 odsłuchanych rozmów, tysięcy godzin spędzonych w salach szkoleniowych z windykatorami oraz niezliczonych godzin analiz i pomiarów efektywności perswazyjnej.

Podręcznik windykatora